Modne dywany – trendy wiosenne

Specjaliści zajmujący się projektowaniem i aranżacją wnętrz, zgodnie przyznają, iż dywany to jeden z modniejszych dodatków, które będą na topie w nadchodzących miesiącach. Odpowiednio dobrany potrafi w zaledwie chwilę zmienić całkowicie nasze przestrzenie i dodać im nowego charakteru. Na jakie dywany warto więc postawić? Podpowiadamy poniżej.

Duże dywany do przestronnych domów

Magazyny wnętrzarskie rozpisują jak się gustowne i stylowe mogą być dywany o sporych gabarytach. Jak wybrać dywan 250×350 by służył nam przynajmniej przez kilka lat? Niewątpliwie warto tu zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Taki dywan powinien być wykonany z bardzo dobrych materiałów. Odpowiednia grubość, idealne rozłożenie jest niezwykle ważne, szczególnie gdy chcemy taki dywan położyć w miejscu, które narażone jet na częste chodzenie jak np. salon czy sypialna. Kolejny aspekt to wzór. Nie zawsze dobrze jest kierować się aktualnymi trendami i modą na konkretne wzory lub barwy. W przypadku dywanów najlepiej jest postawić na klasykę, tak by konkretny model bez problemu pasował również wtedy, gdy zmienimy całkowicie wystrój naszych wnętrz. Stonowane kolory, delikatne wzory będą zdecydowanie lepszym wyborem.

Ile kosztuje dobry dywan?

W zależności od sklepu koszt dywanów o takich gabarytach waha się od 400 do nawet 3000 zł. Wszystko zależy od tego,z czego jest wykonany dany model, od marki i wzoru. Jeżeli taki model chcemy kupić do reprezentacyjnego salonu – warto zainwestować w dywan ze średniej półki, który będzie dobry gatunkowo i który bez problemu wyczyścimy domowymi sposobami. Taki model powinien sprawdzić się zarówno, gdy chcemy mieć pokoje urządzone w stylu nowoczesnym, nowojorskim czy skandynawskim. Natomiast jeśli szukamy dywanu do biura lub kancelarii, w której będziemy przyjmować codziennie mnóstwo interesantów – warto wybrać bardzo stylowy model, który być może będzie droższy, ale z nim bez problemu poradzimy sobie przy częstej pielęgnacji. Z kolei, do pokoju dziecka lub nastolatka najlepiej wybrać jest ciekawy dywan w przedziale cenowym od 400 do 600 zł.