Dywan do pokoju dziecięcego

Coraz częściej można się spotkać z opinią, że dywany to przeżytek, ponieważ zbierają kurz, a czyszczenie to męczący obowiązek. Tak jak jeszcze w innych pomieszczeniach puste podłogi mogą wyglądać w porządku, tak ciężko sobie wyobrazić pokój dziecięcy bez tego elementu. Wszak maluchy uwielbiają spędzać czas na podłodze, bawiąc się i wędrując. Z tego właśnie powodu dobry dywan to podstawa.

Zastanawiając się, jak wybrać dywan odpowiedni dla dziecka najlepiej jest zacząć od materiału. Chociaż rozsądek podpowiada, że naturalne znaczy lepsze, to w przypadku dziecięcych dywanów dobrze jest się pokusić o te dywany, które wykonane są z tworzyw sztucznych. Prym wiedzie akryl, który właściwościami przypomina wełnę, jednak jego pielęgnacja jest dużo mniej wymagająca, a ponadto nie uczula.

Skoro już wiemy, że syntetyki nie są takie złe to teraz czas na rodzaj dywanu. Chociaż puszyste shaggy kuszą oko to w przypadku małego brzdąca włochate podłoże to nie najlepszy pomysł. Maluch może łatwo je pobrudzić jedzeniem, oraz trudno będzie mu się bawić figurkami czy samochodzikami. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest dywan o krótkim lecz gęstym runie. Nie za długie włosy dają wygodę, a ich duża ilość skutkuje miękkością i izolacją ciepła, przez co naszemu szkrabowi nie będzie przeszkadzać chłód bijący od podłogi. Dywan koniecznie powinien mieć właściwości antypoślizgowe. Chyba każdy rodzic wie, jak nieobliczalne potrafią być dzieci, a takie rozwiązanie będzie je chronić przed poślizgnięciem podczas domowych szaleństw.

Na rynku istnieje niezwykle bogaty wybór jeśli chodzi o wzory dywanów. To, jaki wybrać do swojego domu zależy od stylu. Jeśli chcemy podkreślić elegancję i domową atmosferę to pastelowe jednokolorowe dywany świetnie w tym pomogą. Gdy z kolei dywan ma służyć głównie do zabawy można zdecydować się na kolorowe pstrokate wzory lub np. przedstawiające makietę zabawkowego miasta.

Dywan dla dziecka to bezpieczna zabawa i przyjemne wspomnienia. Nic nie cieszy bardziej niż radosna pociecha bawiąca się na miękkim dywanie.